Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 704 hráčů, z toho 16 je stále ve hře.

Noční můra s názvem Kessy/Ross

25. 5. 2013, autor: Ben

Včerejší hrací den měl český pár Kolocova se Slukovou na programu minimálně dva zápasy. První zápase ve skupině, kde se s brazilskou dvojicí Talita Da Rocha Antunes a Taiana Lima pral o první místo ve skupině G. Brazilky hrály velmi dobře a porazily náš pár ve dvou setech 21:13 a 23:21. Tato prohra znamenala druhé místo ve skupině a účast v prvním kole vyřazovací fáze. Zde na Markétu s Kristýnou čekala Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová ze Slovenska. Naše hráčky tento zápas zvládly za 32 minut, kdy po setech 21:12 a 21:18 postupovaly do druhého kola.

01-clanek-0096-nahled

Po vyhraném zápase se Slovenkami přichází zpráva o dalším soupeři, kterým je tým Jennifer Kessy a April Ross. „Z dalšího TOP 10 výsledku máme velikou radost a ještě větší radost máme z našeho dalšího losu,“ řekly naše hráčky. „Američanky Kessy, Ross máme asi předplacené do všech důležitých zápasů,“ dodávají. Americky pár se začíná stávat noční můrou pro Kolocovou a Slukovou. Jennifer Kessy a April Ross jsou zodpovědné za ukončení velmi dobře rozjeté cesty v olympijském turnaji v Londýně, kde se potkaly ve čtvrtfinále. V tomto roce je to již podruhé, kdy se potkávají tyto dva týmy ve druhém kole. Naše holky se však nechtějí smířit s nepříznivou bilancí a věří, že by se to mohlo zlomit.

02-clanek-0096-nahled Druhé kolo turnaje v Argentině mělo začít pro naše hráčky ve 20:00 místního času. Realita však byla jiná, začínalo se až o hodinu později. Naše holky vstoupily do zápasu fantasticky, dařilo se jim na servisu a první set urvaly v poměru 21:17 na svoji stranu. Američanky přidaly ve druhém setu a výhrou 21:19 poslaly zápas do tie breaku. Tie break byl hodně vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti. Bohužel rozhodly v neprospěch našeho týmu, a tak český tým obsadil v turnaji dělené 9. místo.