Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 307 hráčů, z toho 18 je stále ve hře.

Boj našich žen o postup v argentinském turnaji

24. 5. 2013, autor: Ben

Markéta Kolocová a Kristýna Sluková si ve včerejším hracím dnu chtěly opravdu zahrát. V obou zápasech musel rozhodovat až třetí set. První zápas proti Jantine van der Vlist a Marloes Wesselink z Holandska nevyšel našim hráčkám první set, ve kterém podlehly 18:21. V druhém setu však naše hráčky zlepšily hru a vyhrály jej jasným poměrem 21:14. Tuto dobrou hru přenesly i do setu třetího, který ovládly 15:8. Poté co měly Kolocová se Slukovou hodinu pauzu, musely se postavit německému páru Jana Köhler a Anni Schumacher. Zde náš tým začal lépe, na rozdíl od prvního zápasu. První set vyhrál 21:18. Druhý set byl hodně vyrovnaný, v koncovce však Němky byly šťastnější. Druhý set skončil 21:19 ve prospěch německého páru. Třetí set opět naše hráčky předvedly, že číslo 7 v turnaji mají oprávněně. Tie break vyhrály 15:12. Ve skupině jsou tak Češky na druhém místě a dnes budou bojovat o první místo ve skupině s brazilskou dvojicí Talita/Lima, která obsadila první místo v šanghajském turnaji.

01-clanek-0095-nahled

Naše druhá dvojice nevstoupila do turnaje příliš dobře. V prvním setu zápasu proti Nadine Zumkehr a Joana Heidrich ze Švýcarska začaly naše hráčky velmi dobře servírovat, a tak zatlačily švýcarské duo a vyhrály poměrem 21:18. Druhý set se na podání tolik nedařilo a Švýcarky tohoto využily a oplatily našim hráčkám výhru v setu. Tie break byl hodně vypjatý, ale naše hráčky z něj odešly poražené. Třetí set 15:13 pro Švýcarsko. Los přisoudil do skupiny Martině a Báře světové jedničky Madelein Meppelink a Sophie van Gestel z Holandska. Naše hráčky tak musely jít na maximální riziko, což se jim nevyplatilo a podlehly tak světovým jedničkám po 29 minutách 2:0 na sety (21:13, 21:9).

553272_363927193720424_1652059569_n-nahled Reprezentantky Natalia Dubovcová a Dominika Nestarcová, které trénují v Brně pod vedením Milana Džavoronoka, jsou ve skupině C na třetím místě. V prvním zápase vyhrály 2:0 (21:15, 21:15) na sety nad italskou dvojicí Greta Cicolari a Viktoria Orsi Toth. V druhém zápase sice prohrály 2:0 (16:21, 12:21) s nasazenou trojkou z Německa Katrin Holtwick a Ilka Semmler, ale postup ze skupiny již mají jistý. Dnes se utkají se Sarah Pavan a Heather Bansley z Kanady o druhé místo ve skupině.