Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 461 hráčů, z toho 18 je stále ve hře.

Kufa s Hadravou řádí ve skupině A

24. 5. 2013, autor: Ben

Dvaatřicátý nasazený tým Robert Kufa a Jan Hadrava jsou na prvním místě ve skupině po prvním hracím dnu hlavní soutěže. Honza s Bobem jsou podle FIVB outsidery, ale evidentně pozice černého koně jim velmi svědčí. K prvnímu zápasu nastoupili proti nasazeným jedničkám z Argentiny Ian Mehamed a Julian Amado Azaad. Zde lépe začala argentinská dvojice a první set ovládla poměrem 21:17. V druhém setu naši reprezentanti zabrali a vyhráli druhou sadu 21:19. Dobrou hru z druhého setu naši borci přenesli i do setu třetího a vyhráli 15:13 a po 49 minutách je mohl Kufa s Hadravou radovat z velmi cenného skalpu.

0094-clanek-01-nahled

Do druhého zápasu nastoupili proti rakouské dvojici Doppler/Horst, která v prvním zápase porazila německé volejbalisty Juliuse Brinka a Sebastiana Fuchse také 2:1 na sety. První set byl velmi dramatický na obou stranách se ztrátovalo, ale našim hráčům se podařilo dotáhnout set do vítězného konce a vyhrát jej poměrem 30:28. Tento moment vlil našim reprezentantům sílu do žil a druhý set vyhráli 21:18, a tak si i v druhém zápase odnesli 2 body. Touto výhrou si zajistili první místo ve skupině A.

0094-clanek-02-nahled Naše druhá mužská dvojice Jan Dumek a Jakub Veselý musela do kvalifikačních bojů, na rozdíl od Hadravy s Kufou. Zde se v prvním kole postavila proti kanadskému týmu Saxton-Schalk. Pro Dumka s Veselým toto byl první turnaj FIVB v tomto roce. I když se Honza s Jakubem zúčastnili turnaje v rakouském Innsbrucku, kde obsadili 5. místo, byla znát ještě jejich nesehranost. První set naši volejbalisti podlehli 14:21. V druhém setu se nechtěli dát tak lacino a bojovali, jak jen to šlo, ale i druhý set prohráli 17:21. V turnaji tak skončili na děleném 41. místě a připsali si tak 80 bodů na své konto.