Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 53 hráčů, z toho 7 je stále ve hře.

První den hlavní soutěže ženského turnaje

2. 5. 2013, autor: Ben

Markéta Kolocová a Kristýna Sluková dnes nastoupily ke dvěma zápasům ve skupině. V prvním zápase prohrály s polskou dvojicí Kolosinska-Brzostek opravdu těsným výsledkem. Chybělo trošku štěstí. První set vyhrála česká dvojice těsným rozdílem 24:22. V druhém setu se našemu týmu příliš nevedlo a prohrál v něm 15:21. Třetí set byl opět vyrovnaný a již zmiňované štěstí stálo na straně polského týmu. Výsledek třetího setu 14:16 skončil v neprospěch naší dvojice. „Pořád se trošku hledáme a to kulatý s námi ještě moc nechce kamarádit,“ řekl tým Kolocová/Sluková po zápase. „Sezóna je dlouhá, a tak věříme, že až se více rozehrajeme, bude to lepší,“ dodávají.

kolocova-slukova-cze-02-nahled kolocova-slukova-cze-nahled

Druhý zápas byl v podobném stylu jako první, jen s tou výjimkou, že nyní to pověstné štěstíčko stálo na české straně. Zápas proti Američankám Fendrick-Branagh se vyvíjel velmi vyrovnaně. Rozhodla až koncovka, kterou získaly naše hráčky v poměru 24:22. Druhý set se odehrával podle stejných not jako set první a i na konci druhého setu se radoval český tým (23:21). Po 38 minutách si náš tým mohl jít odpočinout a nachystat se na zítřejší den, kdy nastoupí proti španělské dvojici Liliana-Baquerizo. Španělky nejsou žádný nový soupeř pro Kolocovou a Slukovou. Již ve Fu-čou se potkaly právě v posledním zápase ve skupině, kde naše reprezentantky španělské duo porazily 2:0 na sety a zajistily si tak druhou pozici ve skupině.

Náš druhý pár Martina Bonnerová a Bára Hermanová je také po dvou odehraných zápasech na třetí pozici ve skupině. Avšak dnešní den se pro tuto dvojici neodehrál příliš dobře. K prvnímu zápasu nastoupily proti devátým nasazeným hráčkám z Holandska Sophie van Gestel a Madelein Meppelink. Ze začátku naše hráčky držely s holandským týmem krok, ale poté výborně servírující Holanďanky zatlačily náš tým a ten tak podlehl 2:0 po setech 15:21 a 14:21. Druhý zápas byl se stejným soupeřem jako ve Fu-čou, v kterém naše hráčky dominovaly a vyhrály 2:0 na sety.   Ovšem Číňanky Yue Y.-Y.Y. Ma, které byly povzbuzované domácím publikem, a nechtěly připustit druhou prohru s českými hráčkami, předvedly vynikající výkon. Čínské duo začalo velmi dobře servírovat a náš tým se opět dostal pod tlak. Proto první set dopadl v prospěch čínských hráček 21:15. Druhý set se naše hráčky snažily si vybojovat třetí set, ale dnešní den jim nebylo přáno a tak diváci na centr kurtu viděli výhru domácích hráček 2:0 na sety (21:15, 21:14). Zítra se naše hráčky utkají s kanadskou dvojicí Broder-Valjas o třetí místo a postup do prvního kola hlavní soutěže.