Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 307 hráčů, z toho 14 je stále ve hře.

Černý kůň šanghajského turnaje postupuje!

2. 5. 2013, autor: Ben

Německý tým Markus Böckermann a Mischa Urbatzka, kteří si po vyřazení americké dvojice Ryan Doherty a Todd Rogrs vysloužili přezdívku „černý kůň šanghajského turnaje“, nyní řádí ve skupině C. V prvním zápase proti brazilské dvojici Pedro a Bruno sice prohráli 1:2 na sety, ale nebyli daleko od vítězství. Naladěni na výbornou hru z kvalifikace první set prohráli 21:23, ale druhý set byl na jejich straně. Německá dvojice začala tlačit Brazilce a dotáhla tak druhý set do vítězného konce poměrem 21:16. V tie breaku si však velezkušená dvojice vše pohlídala a nedala Němcům šanci. Třetí set vyhrál Pedro s Brunem 15:11.

cerny-kun-shanghaje-01-nahled

brazil-s-bruno-oscar-schmidt-spikes-against-germany-s-markus-bockermann-nahled K druhému zápasu se německé duo postavilo proti americké dvojici Lucena-Keenan. Zde předvedli, že jejich řeči po postoupení do hlavní soutěže, nebyli jen tak do větru. Američany porazili po setech 21:13 a 21:18. V dalším zápase je čekal devatenáctý nasazený tým z Holandska Spijkers-van de Velde. Zde se Böckermann s Urbatzkem zapotili daleko více. Na kurtu strávili 52 minut a museli si projít i tie breakem, ve kterém se nyní dařilo lépe právě „černému koni“ a Němci vyhráli 15:9. Tímto vítězstvím si zabezpečili druhé místo ve skupině a tak jasný postup do prvního kola, kde na ně bude čekat lotyšská dvojice Martins Plavins a Janis Peda.