Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 612 hráčů, z toho 20 je stále ve hře.

ROZHOVOR: Bonnerová a Hermanová po turnaji ve Fu-čou

29. 4. 2013, autor: Ben

Martina Bonnerová a Barbora Hermanová se v turnaji ve Fu-čou dostaly do hlavní soutěže i díky bodům od týmu Klapalová Háječková. Přesto, že by si raději postup do hlavní soutěže vybojovaly samy, slíbily, že se pokusí tyto body využít maximálně a jak řekly tak splnily. Za výborné 9 místo si odnášejí z Fu-čou 250 bodů a prémii 2 000 amerických dolarů. Nás zajímalo nejen co se dělo ve Fu-čou, ale co náš tým bude dělat před turnajem v Šanghaji a jaké jsou jejich ambice.

bonnerova-hermanova-0005-nahled

Skončily jste na děleném 9 místě, jak jste s tímto umístěním spokojené?

S 9. místem jsme moc spokojené, považujeme to za velký úspěch a máme z toho velkou radost. S tím, že se hned na první „světovce“ dostaneme takhle daleko, jsme vůbec nepočítaly.

bonnerova-hermanova-0002-nahled Ve druhém kole jste narazily na Španělky Liliana – Baquerio. První set dopadl velmi špatným výsledkem 21:6 ve prospěch Španělek. Co se zde stalo?

Nástup do zápasu se nám vůbec nepovedl. Nebudeme lhát, prostě jsme v prvním setu dostaly pěkně na držku!!! Nevycházelo nám vůbec nic. Nechytly jsme se jak na servisu, tak na příjmu, ani na side-outu. Ke konci setu, kdy už jsme věděly, že je nedoženeme, jsme se domluvily na šetření sil do druhého setu. Proto také set skončil nepěkným poměrem 6:21. V druhém setu jsme hrály mnohem lépe. Podařilo se nám zatlačit servisem, začaly jsme skládat, dokonce jsme od začátku vedly a tentokrát musely dotahovat Španělky. A bohužel se jim to v druhé půlce setu podařilo. Koncovka setu byla vyrovnaná (18:19), ale lépe se s ní popraly soupeřky a my tento zápas prohrály 18:21.

Myslíte si, že se na vás podepsal velmi těžký zápas s americkou dvojicí Sweat/Fopma?

Zápas proti Američankám byl náročný, navíc tady máme od začátku problém s časovým posunem a špatně se nám spí, ale únavou to určitě nebylo. Za jeden den jsme odehrály vždy jen 2 zápasy, takže na odpočinek jsme měly času dost.

bonnerova-hermanova-0001-nahled Jak jste spokojené s turnajem ve Fu-čou ohledně organizace?

Číňani jsou velmi disciplinovaní, takže k organizaci turnaje nemáme žádné připomínky, všechno proběhlo podle našeho názoru hladce.

Jaké je zde prostředí? Měli jste čas na to prohlédnout si město Fu-čou?

Prostředí je tu pěkné, kurty jsou umístěny hned u obrovské řeky, ale bohužel jsme nikam nestihly zajit, protože jsme až do soboty hrály a v neděli brzy ráno jsme odletěly na Grand Slam do Šanghaje.

Další turnaj začíná již ve středu v Šanghaji, co budete teď dělat?

V neděli po příletu jsme si odpočinuly a daly jsme si den volna.  Dnes se začínáme připravovat na čtvrteční hrací den.

Jaké jsou vaše ambice v tomto turnaji?

Rády bychom na tomto turnaji znovu postoupily ze skupiny a potom se uvidí, ale určitě to nebude jednoduché.

Máte nějaké zprávy, jak se vyvíjejí jednání ohledně nového pravidla?

Proběhla tady schůze hráčů se členy FIVB a byly vzneseny určité návrhy, ale ještě se musí projednat a schválit na obou stranách, takže žádné konkrétní změny ještě nemůžeme potvrdit.