Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 435 hráčů, z toho 18 je stále ve hře.

Velké drama v mužském turnaji ve Fu-čou

27. 4. 2013, autor: Ben

Dnes dopoledne se ve Fu-čou hrály dva zápasy v mužské části turnaje o to, kdo bude hrát o první a druhé místo a pak o třetí a velmi nepopulární čtvrté. V devět hodin ráno se na kurt postavila dvojice Huber-Seidl z Rakouska a proti nim Italové Nicolai-Lupo. Italové ve dvou setech zvítězili 2:0 po setech 21:16 a 23:21 a po 39 minutách se mohli jít připravovat na boj o první místo.

nicolai-paolo-daniele-lupo-touching-hands-nahled

Nicolai Paolo a Daniele Lupo

dalhausser-vs-ricardo-nahled Druhý zápas byl daleko dramatičtější a dosavadní suveréni Phil Dalhausser s Seanem Rosenthalem museli hodně zabojovat, aby postoupili přes novou dvojici z Brazílie Ricardo Alex Costa Santos a Álvaro Morais Filho. První set byl hodně vyrovnaný. Hráči se přetahovali o každý bod, ale v závěru brazilská dvojice urvala set pro sebe a vyhrála poměrem 21:19. Druhý set se nesl v podobném duchu, ale americká dvojice si nemohla dovolit chybu. Toto se jim povedlo a druhý set si připsali na své konto (26:24). Tie break byl opravdu nervy drásající bitva. Skóre třetího setu se zastavilo až na čísle 20:18 ve prospěch Phila Dalhaussera a Seana Rosenthala. Celý zápas trval hodinu a tři minuty.