Dnes si na našem hřišti zahrálo 358 hráčů, z toho 17 je stále ve hře.

Úspěšný den pro české barvy.

26. 4. 2013, autor: Ben

Doslova jsme utekly hrobníkovi z lopaty!!!

Toto prohlásily naše holky Martina Bonnerová a Bára Hermanová po vyhraném zápase proti americké dvojici Fopma – Sweat. První set byl velmi vyrovnaný, rozhodly až dvě chyby v koncovce v neprospěch našich děvčat (20:22). Druhý set Bára s Martinoubarbora-hermannova-dives-to-attack-while-usa-s-jennifer-fopma-fushou-nahled začaly velmi dobře a odskočily na rozdíl třech bodů, náskok v průběhu setu ještě zvýšily, ale v koncovce polevily a set skočil 21:18 ve prospěch českých barev. V tie breaku to bylo opravdové drama až do posledního balónu. Američanky hrály velmi dobře a Česky to měly velmi těžké. Za stavu 13:10 ve prospěch Američanek to s naší dvojicí nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí holkám dobře šel servis a ztrátu stáhly a zdramatizovaly tie break. Skore se pak zastavilo na čísle 20 pro Českou republiku a 18 pro USA. Hermanová s Bonnerovou tak postupují do druhého kola, kde se potkají se Španělkami, které ve skupině porazila naše druhá česká dvojice 2:0 na sety, Liliana Fernández Steiner a Elsa Baquerizo McMillan.

marketa-slukova-krystina-kolocova-fushou-nahled
Markéta Kolocová a Kristýna Sluková také neměly jednoduchou pozici. V prvním kole se proti nim postavily domácí hráčky Yuan Yue a Yuanyuan Ma. Ty podporované domácím publikem vlétly do prvního setu a ten skončil jasně pro ně v poměru 21:16. Naše hráčky se nechtěly dát zadarmo, začaly šlapat a rozhodovala koncovka, kterou naše hráčky zvládly lépe a vyhrály 22:20. Opět tu byl tie break a zase velké drama. Bojovalo se o každý balón, ale opět v koncovce naše hráčky byly lepší a vyhrály třetí set 17:15. Kolocová se Slukovou jdou do druhého kola, kde je bude čekat velmi nepříjemný soupeř z Ameriky. April Ross a Jennifer Kessy ve své skupině neprohrály a šly tak z prvního místa rovnou do druhého kola. Pár číslo 4 ve světovém žebříčku bude tak mít v zítřejším zápase o zápas méně, tak uvidíme jak si s tímto naše dvojice poradí.