Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 612 hráčů, z toho 17 je stále ve hře.

České týmy mají druhá místa!

26. 4. 2013, autor: Ben

Dnešní den byl pro oba naše páry dost rozhodující. Jak Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou, tak i Martina Bonnerová s Bárou Hermanovou měly po prvním hracím dnu jeden zápas vyhraný a jeden prohraný. Zatím co ve skupině H, kde je Martina s Bárou, měly naše hráčky již druhou pozici po prvním dnu, tak ve skupině F to bylo daleko zamotanější. Markéta s Kristýnou byly až na pozici číslo tři. Proto dnes potřebovaly se španělskou dvojicí vyhrát, aby si zajistily druhé místo a tak lepší postavení do prvního kola.

spain-s-liliana-fernandez-steiner-and-elsa-baquerizo-mcmillan-nahled martina-bonnerova-and-italy-s-gioria-daniela-nahled Bonnerová s Hermanovou dnes nastoupily proti italským hráčkám Gioria Daniela a Laura Giombini, které v turnaji nevyhrály ještě ani set. Bára s Martinou vstoupily dobře do zápasu a již první set vyhrály poměrem 21:16. Italky se snažily odejít alespoň s jedním vyhraným setem, bohužel pro ně naše reprezentantky nedovolily žádné drama a druhý set vyhrály také 21:17. Martina s Bárou ve své skupině obsadily druhé místo a jdou do prvního kola proti americké dvojici Fopma – Sweat, které porazily ve skupině švýcarský pár Forrer-Vergé - Dépré. S těmito dvěma hráčkami ze Švýcarska se naše reprezentantky potkaly na prvním evropském turnaji, kde je porazily 2:1 na sety.

Markéta s Kristýnou to dnes měly daleko těžší, musely porazit španělskou dvojici, která ve skupině byla na prvním místě bez ztráty setu. Náš tým se ničeho nezalekl a do zápasu vstoupil s velkým přehledem. Celý zápas skončil 2:0 na sety ve prospěch našeho týmu, po setech 21:18 a 21:19. Tímto vítězstvím si naše hráčky zajistily druhé místo a tak v prvním kole nastoupí s domácí Yue Y. – Y. Y. Ma. Číňanky se potkaly s naší druhou dvojicí ve skupině, kde podlehly jednoznačným rozdílem 16:21 a 19:21.