Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 486 hráčů, z toho 18 je stále ve hře.

České holky v Číně mají po jedné výhře.

25. 4. 2013, autor: Ben

Dnes v Číně začala hlavní soutěž ženského turnaje. Česká republika v tomto turnaji má dvě želíska. První je tým Kolocová – Sluková, který je ve skupině F. V této skupině jsou naše hráčky se Španělskou dvojící Liliana – Baquerizo, dále pak s Američankami Summer Ross a Brittany Hochevar, poslední dvojice ve skupině F je z Canady Bansley – Maloney. Martina Bonnerová a Bára Hermanová jsou ve skupině H, kde se potkají s Talitou a Limou z Brazílie. Holky jsou v této skupině také s domácí dvojicí Yue Y.-Y.Y. Ma a s Italkami Gioria Daniela a Laura Giombini.

summer-ross-of-america-diving-to-save-the-mikasa-by-one-hand-nahled

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková nastoupily k prvnímu zápasu již v 8 hodin ráno místního času proti dvojici z USA. První set byl opravdu vyrovnaný a šlo o každý bod. Bohužel Američanky byli šťastnější, první set vyhrály 26:24. Toto českou dvojici nastartovalo a ta pak ovládla druhý set poměrem 21:18. V tie break šlo o vše. Americká dvojice sebrala poslední zbytky sil a podařilo se jí vyhrát 15:12. Pro náš tým to nebyl dobrý začátek, ale byl to jejich první ostrý zápas v této sezóně. Ke druhému zápasu Markéta s Kristýnou šly proti Heather Bansley a Elizabeth Maloney z Kanady. Zde již naše holky prokázaly, že jsou ve světovém žebříčku na 9 místě. První set vyhrály 21:17. Druhý set se vedl v podobném duchu jako set první a Češky vyhrály 21:18 a odešly tak s výhrou 2:0 na sety. Momentálně jsou Češky na 3 místě ve skupině a bude rozhodovat zítřejší zápas proti Španělkám, které jsou na prvním místě ve skupině a ještě neztratily ani set.

fushou-01-nahled Náš druhý tým Martina Bonnerová a Bára Hermanová jsou ve skupině H a k prvnímu zápasu šly dvacet minut před desátou. Zde se potkaly hned s brazilskou dvojicí Talita a Lima, které českým hráčkám v první setu nedaly nejmenší šanci a vyhrály jej poměrem 21:13. Naše hráčky tato prohra zdravě naštvala a druhý set byl již daleko dramatičtější. Rozhodla koncovka a Hermanová s Bonnnerovou prohrály 20:22. Martina s Bárou musely další zápas vyhrát, jestli chtěly postoupit ze skupiny, protože Číňanky vyhrály nad italskou dvojicí 2:0 na sety. Češky vstoupily do zápasu velmi dobře a první set vyhrály 21:16. Čínské reprezentantky podporované domácím publikem ve druhém setu přidaly, ale ani toto nestačilo na výborně hrající Češky a prohrály druhý set 19:21. Bára Hermanová a Martina Bonnerová pro prvním dnu jsou na druhém místě ve skupině a mají tak lepší výchozí pozici do prvního kola.