Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 384 hráčů, z toho 14 je stále ve hře.

Nové dvojice v Číně ještě neprohrály!

24. 4. 2013, autor: Ben

Již včera se rozehrál mužský turnaj ve Fuzhou, kdy se rozběhla kvalifikace do hlavní soutěže. Dnes již týmy hrály ve svých skupinách a nově složené týmy nezaváhaly. Dnešní den hráčům zkomplikoval vydatný déšť, který jednotlivé týmy velmi zmáčel. Největšími favority na vítězství je olympionik Phill Dalhausser se svým novým partnerem Seanem Rosenthalem, jelikož dvojice Alison Cerutti a Emanuel Rego na tento turnaj nepřijeli z důvodu zranění Alisona.

russia-s-player-yaroslav-koshkarev-attacks-while-usa-s-ryan-doherty-defends-nahled

sean-rosenthal-from-usa-spikes-while-alexey-pastukhov-from-russia-blocks-nahled Nově složený tým Dalhausser – Rosenthal měl dnes na programu dva zápasy. První byl proti ruské dvojici Hudyakov - Pastukhov, v kterém jasně dominovali a neztratili ani set. V první setu vyhráli poměrem 21:15, druhý set byl daleko jednoznačnější, zde vyhráli 21:10 a tak po třiceti minutách se mohli připravovat na další zápas. Ke druhému zápasu nastoupili proti nizozemskému páru Spijkers-van de Velde. Tento zápas byl již o poznání těžší, ale i zde po 37 minutách Rosenthal s Dalhaussrem odešli bez ztráty setu (21:16, 21:18)

Další nový tým, který tento den neztratil ani set, byla brazilská dvojice Ricardo – Álvaro Filho. Tento tým je ve skupině C, kde v prvním zápase narazil na Prokopiev - Bogatov z Ruska. Po setech 21:18 a 21:19 odchází po 42 minutách Brazilci s výhrou 2:0. Jejich druhý zápas byl s krajany Pedrem a Brunem. I zde se týmu Ricardo – Álvaro Filho dařilo dobře a vyhráli úplně stejným poměrem jako nad ruskou dvojicí (21:18, 21:19), jen na tuto výhru potřebovali o 4 minuty více.

battle-at-the-net-between-yaroslav-koshkarev-from-russia-and-todd-rogers-from-usa-nahled Komu se již tolik nevedlo, byla kometa z Kajmanských ostrovů Doherty – Rogers. V prvním zápase na ně čekala dvojice z Norska Iver Andreas Horrem a jeho partner Geir Eithun. V první setu Rogers s Dohertym hráli s přehledem a ovládli první set v poměru 21:18. Druhý set již byl v režii Norů, kteří vyhráli 21:16. Šlo se do tie breaku. Zde Americká dvojice ukázala své zkušenosti a vyhrála 15:11. Druhý zápas Todda Rogerse a Ryana Dohertyho byl daleko vypjatější. Dvojce Rusů Semenov – Koshkarev v prvním setu prohrála 17:21, ale ve druhém stav otočila a vyhrála 21:18. V tie breaku to bylo opravdu nervy drásající, ale dvojice Doherty -  Rogers odešla šťastnější a vyhrála tie break 18:16.