Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 643 hráčů, z toho 19 je stále ve hře.

Hermanova/Bonnerova: Turnaj jsme si až na menší "škobrtnutí" užily.

7. 4. 2013, autor: Ben

Rozhovor s českou dvojicí Bonnerová a Hermanová, které se zúčastnily turnaje v Turecku.

Naše reprezentantky Martina Bonnerová a Bára Hermanová se v tomto týdnu představily na turnaji v turecké Atalyi, kde se jim podařilo ukořistit velmi dobré 7 místo a kromě zkušenosti si odnášejí 154 bodů do evropských a světových tabulek. Náš magazín zajímalo, jak turnaj viděly ze svého pohledu.

clanek-0054-nahled

Bára Hermanová, Martina Bonnerova

Jak byste zhodnotily váš první turnaj mimo halu?

Určitě s kladnými pocity. První zápas proti Norkám byl sice hodně nervózní, ale to svádíme na to, že to byl úplně první zápas sezóny a k tomu trochu nervozity patří... Jinak jsme celkově hrály v pohodě a turnaj jsme si až na menší "škobrtnutí" v zápasu proti Ruskám užily.

Skončily jste na 7. a 8. místě co to pro vás znamená?

Dostat se na takto velmi dobře obsazeném turnaji do nejlepší osmičky považujeme za dobrý výsledek. Navíc si odnášíme cenných 154 bodů do dalších evropských i světových turnajů, což nám určitě pomůže v lepším nasazení.

V čtvrtek ve druhém zápase jste narazily na ruský tým. Zde jste bohužel podlehly v tie-breaku a podle Vašich slov jste si tak prohrály vyhraný zápas. Jak byste toto zhodnotily? Co bylo v tomto zápase klíčové?

martina-bonnerova-nahledDo zápasu jsme šly s tím, že nemáme co ztratit. Ukolová je velmi dobrá hráčka, která je se svojí spoluhráčkou Khomyakovou 11. ve světovém žebříčku. Na tomto turnaji, ale hrála kvůli zranění Khomyakové s jinou spoluhráčkou, což jsme my mohly využít ve svůj prospěch. Od začátku jsme hrály dobře a odvážně. První set byl velice vyrovnaný, ale my jsme ho bohužel prohrály v poměru 19:21. V druhém setu nám vycházelo skoro všechno, pár míčů jsme i ubránily a vyhrály jsme 21:14. V tiebreaku jsme od začítku vedly a byly jsme tak "na koni", dokonce jsme vyhrávaly 13:10. Potom ale Rusky začaly pomalu stahovat, my jsme udělaly pár nepřesností v podobě horší náhry nebo nesloženého míče, to bohužel rozhodlo a prohrály jsme 14:16.

V pátečním dnu se vám dařilo a procházely jste docela hladce. Jaké to bylo z vašeho pohledu?

V prvním pátečním zápase jsme narazily na ne tak těžkého soupeře - Švédky Åsberg-Ogren, které jsme bez větších potíží porazily 2:0 (21:17, 21:11). V druhém zápase jsme se utkaly proti nově sestavené rakouské dvojici Hansel-Schützenhöfer AUT. Do zápasu jsme nastoupily odvážně, dařilo se nám skládat a dostat do problémů mladší a méně zkušenou Schützenhöfer, která v nátlaku udělala i mnoho chyb a my jsme se mohly radovat z vítězství 2:0 (21:13, 21:16). V zápase o postup do osmifinále jsme nastoupily na Švýcarky Forrer-Vergé-Dépré.

Zápas se švýcarskou dvojicí Forrer-Vergé-Dépré, první set byl ve vaši režii, ale druhý jako by vám došly síly. Co se v tomto setu stalo?

bara-hermanova-nahled Tuhle švýcarskou dvojici známe, navíc jsme je loni porazily v Gstaadu na jejich domácí půdě, takže jsme do zápasu nastoupily s vědomím, že je porazit umíme. Švýcarky nás v prvním setu neuměly ničím zatlačit. Servis se dal celkem jednoduše přihrát, tudíž jsme měly dobře nahráno a na útoku jsme si věřily, proto jsme vyhrály 21:13. V druhém setu se to ale úplně otočilo. Vergé-Depré začala dávat skákaný servis na riziko, dala nám i pár es, my jsme měly problém s přihrávkou, tím pádem přišly i chyby při nahrávce. Jako bychom to ani nestihly postřehnout a prohrály jsme výrazným rozdílem 10:21. Tento set jsme rychle hodily za hlavu a soustředily se na set rozhodující. Ten se od začátku vyvíjel v naší režii. Vytvořily jsme si náskok, který jsme si uhlídaly až do koncovky, kde jsme se dopustily asi dvou chyb, ale zápas jsme přeci jenom vyhrály. (smějí se)

Nakonec jak probíhal váš zápas s německou dvojcí Bieneck-Großner?

Proti této dvojici se nám zatím nehraje dobře... Už jsme se s nimi potkaly potřetí, ale ještě se nám nepodařilo zvítězit. Od začátku zápasu byly ve vedení a my jsme jenom dotahovaly. Nepodařilo se nám je dostat ani na přihrávce, ani v obraně, prostě jsme ještě na jejich zvláštní styl hry nenašly recept. Tak snad příště! (směje se česká dvojice)