Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 64 hráčů, z toho 4 je stále ve hře.

Bonnerová, Hermanová procházejí turnajem v Turecku

5. 4. 2013, autor: Ben

Naše dvojice Bára Hermanová a Martina Bonnerová, které odjela do Turecka na první satelitní turnaj v Antalyi, postupuje turnajem. Martina a Bára nastoupily k prvnímu zápasu ve čtvrtek proti norské dvojici Treland-Pedersen. První set měl dramatickou koncovku, která vyšla vítězně pro naši dvojici a vyhrály tak 23:21. Druhý set byl již daleko jednoznačnější a naše dvojice vyhrála 21:15. Po 42 minutách se holky mohly připravovat na ruskou dvojici Ukolova-Popova. První set Bára a Martina prohrály 21:19. Druhý set však zabraly a vyhrály jej 21:14. Šlo se do tie-breaku, zde bylo vše otevřené. Bohužel dívky prohrály poměrem 16:14 a podle jejich slov si tak prohrály vyhraný zápas.

479826_429341983812701_794526990_n-nahled

V pátek 5.4.2013 v 9:20 se rozehrál zápas Bonnerová/Hermanová proti švédské dvojici Åsberg-Ogren, který naše reprezentantky vyhrály 2:0 na sety jasným poměre 21:17 a 21:11. Naše děvčata velmi dobře naladěné po lehké výhře nad švédským týmem, šly do souboje proti rakouské dvojici Hansel-Schützenhöfer. Snadná výhra z minulého zápasu se projevila a první set ovládla česká dvojice 21:13. Rakouská dvojice se nechtěla vzdát, ale na rozjeté česky to nestačilo ani ve druhém setu, který vyhrály 21:16. Vše vypadalo, že naše volejbalistky jsou v parádní formě a nemůže je nic a nikdo zastavit. Tuto formu prokázaly i v dalším zápase proti dvojici ze Švýcarska Isabelle Forrer a Anouk Vergé-Dépré. První set byl opět v jasné režii našich hráček a poměrem 21:13 vyhrály. Šly tak s velkou psychickou převahou do druhého setu, kde však přišla na naše hráčky krize a druhý set tak skončil 10:21 v neprospěch Martiny a Báry. Byl tu opět tie-break. V něm však naše hráčky byly lepší a v tie-breaku vyhrály 15:13.

Martina a Bára po výhře nad švýcarskou dvojící šly tak do zápasu, kdy mohly v případě výhry postoupit do dalšího dne. V zápase o postup nebo případné umístění na 7. a 8. pozici v turnaji se utkaly s německou dvojici Victoria Bieneck a Julia Großner. Obě dvojice měly ve svých zápasech velmi podobný průběh pátečního dne. Dvakrát vyhrály poměrem 2:0 na sety a jednou 2:1. I čas strávený na kurtech byl velmi podobný. V první setu však německá dvojice měla navrch a vyhrála 21:14. Bára a Martina nechtěly tento zápas vzdát. Bojovaly jak jen to šlo, ale bohužel německé volejbalistky vyhrály i druhý set 21:17. Náš tým Bára Hermanová a Martina Bonnerová tak v Turecku skončily společně s polskou dvojicí Brzostek-Kolosinska na 7. a 8. pozici a v prvním turnaji ukázaly, že se v této sezóně bude muset s nimi počítat.