Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 3 hráčů, z toho 5 je stále ve hře.

3. místo pro Kiki a Maki

13. 7. 2014, autor: Ben

Dnes je v Gstaadu poslední hrací den. V zápase o 3. místo nastoupila naše dvojice Kristýna Kolocová a Markéta Sluková proti Julianě Felisbertě Da Silva a Marii Antonelli z Brazílie. Tyto dvě dvojice se potkaly před necelým měsícem na Grand Slamu v Berlíně, kde v zápase o první místo naše hráčky porazily brazilské duo 2:1. Nyní odveta byla opravdové drama od prvního až do posledního míče.

kiki-a-maki-nahled  První set byl opravdu vyrovnaný. Bojovalo se o každý balón a skóre se zastavilo až na čísle 27:25 ve prospěch našeho týmu. Ve druhém setu si Brazilky chtěly vynutit set třetí a možnost našim hráčkám oplatit porážku z Berlína. Ty však prokázaly, že jsou ve vynikající formě. Druhý set dotáhly do vítězného konce v poměru 21:19 a po 51 minutách se tak radovaly ze třetího místa. Pro Kiki a Maki to znamená zisk 640 bodů a price money ve výši 32 000 USD.

under-armour-rk-01

slukova-kolocova-nahled To, že je to pro Kiki a Maki opravdu pohádková sezóna dokládá fakt, že za 6 odehraných turnajů na okruhu FIVB si Markéta s Kristýnou vydělaly třikrát tolik co vloni za celou sezónu. V roce 2013 si za 12 turnajů odnesly price money ve výši 38 500 USD. Zatímco v této sezóně po 6 odehraných turnajích mají na svém kontě již 126 000 USD. Navíc tímto třetím místem se dostávají mezi top 10 týmů v celkovém žebříčku.