Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 384 hráčů, z toho 14 je stále ve hře.

České týmy bojují v hlavní soutěži v Antalyi

8. 5. 2014, autor: Ben

V turecké Antalyi se hraje satelitní turnaj organizace CEV. V tomto turnaji byly přihlášeny tři mužské a tři ženské týmy. Z toho všechny mužské týmy a jeden ženský tým musely projít včerejší náročnou kvalifikací. Celý turnaj se hraje na tři vítězné sety do patnácti bodů. V případě pátého setu se hraje do sedmi bodů, což značně prodlužuje čas, který týmy stráví na kurtu. Nejdelší zápas včerejší kvalifikace trval hodinu a čtrnáct minut.

kurt-urlu-vs-tichy-david-nahled

Z našich zástupců se pak podařilo postoupit Martinu Tichému s Martinem Davidem a Kateřině Valkové s Kristýnou Adamčíkovou. Martin Tichý, kterého komentátor vola jako „Tyči“, se svým partnerem Davidem ztratili v kvalifikačních bojích pouze jeden set. Proto dnes ráno mohli nastoupit k prvnímu zápasu hlavní soutěže. Proti nim se postavil ruský tým Bogatov-Hudyakov. Naši hráči vzdorovali, ale oproti včerejší kvalifikaci zaznamenali daleko více chyb. Zápas prohráli 3:0. Bude je dnes čekat ještě jeden zápas o udržení se v turnaji.

174256_valkova-adamcikova-cze-babenka-mileuskaya-blr-nahled Osmnáctiletá Kateřina Valková a o rok mladší Kristýna Adamčíková odehrály také dva vítězné zápasy. V těchto dvou zápasech ztratily 3 sety. Prokázaly však, že si jistě zaslouží hrát na turnaji FIVB v Praze. Dnes ráno vyběhly na kurt číslo 4 a chtěly se poprat o postup do druhého kola. Bohužel výsledek skončil stejně jako u našeho mužského páru. Proti Ievě Dumbauskaite a Monice Povilaityte z Lotyšska podlehly 3:0 na sety. Ve 13:20 místního času (12:20 našeho) by měly nastoupit k zápasu, který rozhodne zda zůstanou v turnaji.