Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 435 hráčů, z toho 16 je stále ve hře.

V Šanghaji jsou dva české týmy v hlavní soutěži

1. 5. 2014, autor: Ben

V úterý 29. dubna začal první Grand Slam v tomto roce. Hostujícím městem je stejně jako v loňském roce hlavní město Číny Šanghaj. Turnaj začal opět kvalifikací mužů, kde Přemysl Kubala s Honzou Dumkem bojovali o postup do hlavní soutěže. V prvním kole kvalifikace jim los přisoudil norský tým Hordvik-Kvamsdal. Ve vyrovnaném zápase náš tým podlehl po 39 minutách 2:0. Umístil se tak na 41. místě. Druhý nepostupující tým byl Žolnerčíková-Jakubšová. Na tento tým byl los opravdu velmi přísný. Jejich protihráčkami v prvním kvalifikačním kole byly finalistky z turnaje Fuzhou Juliana Felisberta Da Silva a Maria Antonelli z Brazilie. Naše hráčky podlehli brazilské dvojice ve dvou setech 17-21 a 16-21.

jakubsova-zolnercikova-nahled

bonnerova-hermanova-nahled Jedinému českému týmu, kterému se podařilo postoupit z kvalifikace, byla Martina Bonnerová a Bára Hermannová. Naše hráčky prvně porazily holandský tým Bloem-Wesselink ve velmi vyrovnaném a vypjatém zápase, po setech 28-26, 25-27 a 15-7. Druhé vítězství zaznamenaly proti americkému páru Fopma a Pavlik, které porazily ve dvou setech 21-18 a 21-15. Díky těmto dvou výhrám se probojovaly naše hráčky do hlavní soutěže, kde jim los přisoudil skupinu C. Zde je vítězný tým z Fuzhou Walsh-Ross z USA, dále pak Menegatti-Orsi Toth z Itálie a  Bawden-Clancy z Austrálie.

hermanova-ross-nahled Dnes mají Martina s Bárou za sebou již dva zápasy. První proti nasazeným trojkám Kerri Walsh a April Ross. Američanky v tomto zápase prokázaly svoji vynikající formu a přehrály naše hráčky ve dvou setech 21:12 a 21:14. Druhý zápas tohoto dne byl pro Báru a Martinu také velmi těžký. Naše hráčky nastoupily proti Martě Menegatti a Viktorii Orsi Toth z Itálie. První set Italky získaly poměrem 21:15. Druhý set naše hráčky zabraly a v dramatické koncovce vyhrály 23:21. Ve třetím setu Italky dovolily našim hráčkám pouze 9 bodů a vyhráli tak 2:1. Zítra Martina s Bárou budou hrát o třetí postupové místo proti Louise Bawden a Taliqua Clancy z Austrálie.

nicole-laird-slukova-nahled Druhý tým, který je v hlavní soutěži, je Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou, které nemusely projít kvalifikačními souboji. Jsou ve skupině B s Ludwig-Walkenhorst z Německa, Ukolova-Prokopeva z Ruska a Laird-Artacho z Austrálie. První zápas Kristýna s Markétou nastoupily proti ruské dvojici Evgenia Ukolova a Maria Prokopeva. Tento zápas naše hráčky zvládly hladce ve dvou setech 21-17, 21-15 a po 36ti minutách měly splněno. Druhý zápas naše hráčky absolvovaly proti dvojici z Austrálie, které porazily nasazenou dvojku turnaje Lauru Ludwig s Kirou Walkenhorst. Australanky potvrdily velmi dobrou formu i v zápase proti Kolocové se Slukovou. Zde však měly daleko těžší práci, ale i tak si po 44-ti minutách odnesly vítězství 2:0 po setech 21:16 a 24:22. Kristýna s Martinou po dvou zápasech drží třetí postupovou příčku. Zítra je čeká poslední zápas ve skupině proti německému páru Ludwig-Walkenhorst.