Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 256 hráčů, z toho 16 je stále ve hře.

Kubala s Dumkem postupují až z 3. místa

24. 4. 2014, autor: Ben

Ve skupině G dominovala naše dvojice Kubala-Dumek. Po včerejším hracím dnu měli čeští hráči na kontě dvě výhry a první místo ve skupině. Zdálo se, že první místo nám nemůže utéci. Především proto, že včera Kubala s Dumkem porazili favority skupiny Nicolai Paolo a Daniele Lupo z Itálie. Dnes měli naši hráči nastoupit proti papírově nejhoršímu týmu skupiny Kovatsch-Kissling ze Švýcarska.

kubala-dumek-nahled

Již včera se ukázalo, že papírové předpoklady neznamenají nic a vyrovnanost mužských týmů je opravdu neuvěřitelně vyrovnaná. Dnes se to bohužel potvrdilo i v zápasu Kubala-Dumek vs. Kovatsch-Kissling. V jednu hodinu odpoledne oba týmy vyběhly na čínský písek. První set jasně ovládla Švýcarská dvojice Kovatsch s Kisslingem poměrem 21:16. Ve druhém setu dovolili Švýcaři našemu týmu pouze 15 bodů a tak Mats Kovatsch a Jonas Kissling vyhráli 2:0. Touto výhrou si švýcarští volejbalisti zajistili druhé místo a náš tým odsunuli až na místo třetí.

Vývoj ve skupině G pro náš tým nemohl byt horší. Z prvního místa se naši propadli až na třetí díky horšímu skóre. Jak můžete vidět v tabulce, Italové mají +17, Švýcaři +8 a naši +2. Naši hráči však nemusí věšet hlavu. Třetí místo znamená postup do prvního kola vyřazovacího pavouka. Jejich soupeřem bude holandská dvojice Alexander Brouwer a Michiel van Dorsten. Zítra v 2:00 našeho času můžete držet palce českému páru.

zvratFoto: fivb.org