Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 333 hráčů, z toho 15 je stále ve hře.

Kubala s Dumkem dominují skupině G

23. 4. 2014, autor: Ben

Náš jediný mužský tým ve Fuzhou je ve skupině G, kde zatím nepoznal chuť porážky a po dvou výhrách tak má jistotu postupu. Ve skupině G je s našim týmem italská dvojice Nicolai Paolo a Daniele Lupo, domácí Likejiang HA a jeho partner Cheng Chen. Čtvrtým týmem ve skupině G je Mats Kovatsch a Jonas Kissling ze Švýcarska. Papírovým favoritem je italská dvojce, která jasně přehrála Švýcary 2:0 na sety.

dumek-nahled Přemysl Kubala a Jan Dumek měli v prvním zápase tohoto dne proti sobě domácí tým HA Likejiang-CH. Chen. První set byl v celku vyrovnaný a naši hráči jej získali poměrem 21:19. Druhý set již Kubala s Dumkem jasně dominovali a přehráli čínský pár 21:14.

li-kejiang-ha-of-china-r-in-action-with-jan-dumek-nahled Druhý zápas tohoto dne byl o poznání těžší. V 17:10 místního času se proti českému týmu postavili favoriti skupiny G Nicolai Paolo a Daniele Lupo. Již první set ukázal, že papírově předpoklady jsou jiné než realita. Ve velmi dramatickém závěru Přemysl Kubala s Honzou Dumkem získali první set ve svůj prospěch poměrem 25:23. Druhý set byl o to vyhrocenější, že Italové chtěli vývoj zápasu otočit. Náš tým si vybudoval do koncovky náskok, který se podařilo stáhnout na rozdíl jednoho bodu. Jenže v rozhodující okamžik Honza přijal těžký balón a z následného útoku nekompromisně zakončil. Rozhodčí jasně gestikuloval, že je to bod pro český tým a nezmělnilo na tom ani výrazné protesty Nicolae Paola.  Češi vyhrávají 2:0 a jsou jasně lídry skupiny G.