Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 307 hráčů, z toho 17 je stále ve hře.

Kubala/Dumek jasný postup ze skupiny

13. 12. 2013, autor: Ben

První den hlavní soutěže v Durbanu hráčům příliš nepřálo počasí. Teplota se pohybovala kolem 20 oC s deštěm. Náš tým Kubala/Dumek se s těmito nevolejbalovými podmínkami vypořádali nejlépe a v prvních dvou zápasech jasně dominovali. První zápas proti nasazené sedmnáctce Kvamsdal Morten a Oivind Hordvik z Norska vyhrála naše dvojice hladce ve dvou setech (21-10, 21-12). Druhý zápas proti týmu z kvalifikace Hlupic/Fischer po dvacetisedmi minutách skončil 2:0 na sety pro český pár.

dumek-nahled

misa-vorlova-nahled  Dnes náš pár nastoupil s domácím týmem Fredericks-Williams v souboji o první místo ve skupině A. A zápas to byl opravdu napínavý s dramatickým průběhem až do konce. První set získal Fredericks s Wiliamsem na svoji stranu v poměru 21:17. Druhý set byl opravdu vyrovnaný a týmy se přetahovaly o každý bod a stav druhého setu se zastavil až na čísle 27:29. Tento set pro sebe získal právě náš tým Přemysl Kubala a Jan Dumek. Tuto psychologickou výhodu zúročili naši hráči i v setu třetím a otočili tak stav utkání na 1:2 ve svůj prospěch. Tímto vítězstvím si zajistili postup z prvního místa a tak i účast v druhém kole.

premysl-kubala-a-leo-williams-nahled Oproti tomu našim ženským týmům se ve včerejším hracím dnu příliš nevedlo. Oba týmy své první dva zápasy prohrály shodně 2:0 na sety. Proto jestli chtěly postoupit ze skupiny, musely bezpodmínečně další zápas vyhrát. Oba naše týmy nastoupily k dnešnímu třetímu zápasu ve skupině od osmi hodin místního času. Hana Třešňáková s Míšou Vorlovou šli proti dvacátému třetímu nasazenému  týmu z Německa  Behrens/Seyfferth. Bohužel náš tým německému páru podlehl, po setech 21:13 a 21:18, 2:0 na sety. Náš druhý tým Martina Jakubšová a Diana Žolnerčíková dnes musely porazit osmnáctý nasazený pár z Norska Treland/Pedersen. Dvě minuty po tom, co dohrála Vorlová s Třešňákovou, přichází výsledek i z kurtu číslo 4, kde hrál náš druhý pár. Výsledek zní 2:0 na sety po setech 18-21, 23-25 ve prospěch českého páru. Žolnerčíková s Jakubšovou tak postupují ze třetího místa do prvního kola.