Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 42 hráčů, z toho 5 je stále ve hře.

Česko zná svého mistra republiky

1. 9. 2013, autor: Ben

Koupaliště ve Slavkově od soboty 31.8. hostilo Mistrovství České republiky mužů. Zatím co v sobotu beach volejbalistům přálo počasí, nedělní den začal deštěm. Do finále celého turnaje se pak dostal Robert Kufa s Honzou Hadravou a proti nim Jan Dumek s Přemyslem Kubalou. Opakovalo se tak finále jako nedávno v Super Cupu v Praze. V prvním setu to vypadalo, že se bude historie opakovat se vším všudy, Dumek s Kubalou získali první set v poměru 21:17.

mcr-muzi-287-nahled

Na začátku druhého setu přišel okamžik, kdy se zdálo, že je po zápasu. Jan Hadrava se po bloku na síti s bolestivou grimasou skácel na zem a zápas se tak musel přerušit. Díky šikovné masérce, která výborně zatejpovala kotník, se tak Jan Hadrava mohl vrátit do hry. Tento moment jak kdyby nakopl Kufu s Hadravou a začalo se jim velmi dařit. Jan Hadrava svým podáním a také svými bloky na síti ohromoval všechny, kteří zavítali do Slavkova. Ani Robert nezůstával pozadu a kromě několika es zaznamenal také několik výborných zákroků v poli. Touto hrou si Robert s Honzou došli pro výhru v druhém setu 21:10.

mcr-muzi-330-nahled

Do třetího setu se přenesla dobrá hra ze strany týmu Kufa/Hadrava. Již na začátku se jim podařilo odskočit na rozdíl několika bodů. Tento náskok navýšili a třetí set získali ve svůj prospěch 15:7. Kromě toho, že oplatili Dumkovi a Kubalovi porážku, získali titul mistra České republiky a price money ve výši 18 000 Kč.