Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 307 hráčů, z toho 16 je stále ve hře.

Zápasy českých týmu ve třetím dnu turnaje v Berlíně

8. 8. 2013, autor: Ben

Dnešní den začal pro české barvy velmi slibně. O půl deváté ráno Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vstoupily na berlínský písek proti páru z USA Jennifer Fopma a Brooke Sweat. Již od začátku měly naše hráčky převahu a první set vyhrály 21:11. Druhý set Američanky přidaly a zápas zdramatizovaly, ale v koncovce byly naše volejbalistky šťastnější a vyhrály 22:20. Ve druhém zápase Markéta s Kristýnou vyběhly na kurt číslo 1, kde se utkaly proti domácím hráčkám Katrin Holtwick a Ilka Semmler. Německý pár tento zápas vyhrál v třísetové bitvě, kde velkou měrou pomohlo Němkám domácí publikum.

kolocova-slukova-nahled

kubala-premysl-nahled Naše mužské páry dnes měly na programu každý jeden zápas a pro oba to byl zápas o tom, zda budou v turnaji nadále pokračovat nebo skončí na děleném 25. místě. První, kdo bojoval o postup ze skupiny, byl Jan Dumek s Přemyslem Kubalou. Jejich soupeřem byl Alexey Sidorenko a Alexandr Dyachenko z Kazachstánu. Souboj to byl opravdu vyrovnaný a naši reprezentanti bojovali o třetí postupové místo jako lvi. První set dospěl až do stavu 25:23 pro Kazachstán. Druhý set byl hodně podobný, na konci tohoto setu svítil stav 23:21 pro Českou republiku. Ve třetím setu se v koncovce radoval Kazachstán, když vyhrál 15:13.

hadrava-nahled Naše poslední naděje se upíraly k našemu velmi dobře hrajícímu týmu Kufa/Hadrava, který měl v Berlíně velmi těžkou skupinu. Stejně jako jejich parťáci z reprezentace, potřeboval Bobb s Honzou vyhrát třetí zápas ve skupině. Do zápasu s domácím týmem Kaczmarek-Fuchs vstoupili velmi dobře a sebevědomě, ale jak v první, tak i ve druhém setu, jakoby v koncovce docházely síly a německá dvojice tak vyhrála 2:0 po setech 21:18 a 22:20. Oba naše týmy v mužském turnaji se tak umístily na shodném 25. místě.

Záznam zápasu Holtwick/Semmler GER vs. Kolocova/Slukova CZE najdete zde!
Záznam zápasu Kufa, R./Hadrava CZE vs. Kaczmarek/Fuchs GER najdete zde!