Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 256 hráčů, z toho 14 je stále ve hře.

Kufa/Hadrava versus mistři světa

2. 8. 2013, autor: Ben

Robert Kufa a Jan Hadrava dnes nastoupili k poslednímu zápasu ve skupině proti úřadujícím mistrům světa Alexandru Brouwerovi a Robertu Meeuwsenovi. Naši měli na kontě již dvě porážky a potřebovali vyhrát, aby mohli pomýšlet na postup ze skupiny. Zápas od začátku byl hodně vyrovnaný a hodně se ztrátovalo. V koncovce prvního setu však Holanďani prokázali, že jsou mistři světa a vyhráli 21:17.

kufa-hadrava-nahled

kufa-nahled Druhý set začal velmi podobně, na obou stranách byla vidět vynikající obrana jak na síti, tak i v poli. Side out byl až do technického oddechového času. Po něm se dostali naši do trháku až na rozdíl 6 bodů. Na tento náskok zareagovali Holanďané time outem, kterým jim pomohl. První výměnu tvrdým útokem trefili Roberta do obličeje. Hned následující balón směřoval právě na Roberta, aby vyzkoušeli, zda není otřesen. Robert jim, ale ukázal, že ho jen tak něco nerozhodí a balón složil tvrdým útokem. Naši hráči vyhráli druhý set 21:15

Třetí set nezačali naši velmi dobře a za stavu 5:1 pro Holandsko si naši museli vzít oddechový čas. Díky oddechovému času i publiku, které hnalo naše dopředu, se dotáhli až na jeden bod. Za stavu 10:9 pro Holandsko pak přišel ze strany vedoucího týmu velký nápor a naši hráči mu nedokázali čelit. Holanďané tak potvrdili roli favorita a vyhráli 15:10. Robert Kufa a Jan Hadrava se tak loučí s mistrovstvím světa na 25. místě.