Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 643 hráčů, z toho 15 je stále ve hře.

Kufa s Hadravou se loučí s Los Angeles

26. 7. 2013, autor: Ben

Robert Kufa a Jan Hadrava se umístili na 17 místě. Poté co postoupili ze skupiny z druhého místa, jejich soupeři se stali v první kole Alváro Filho a záskok za Ricarda, Edson Filipe H. Barros. Proto taktika byla jasná, podávat na vysokého méně zkušeného Barrose. První set šlo vše podle plánu, první set získali naši reprezentanti poměrem 21:17. Druhý set nezačal příliš dobře. Za stavu 4:0 pro Brazílii si naši vzali oddechový čas. Tento čas jim pomohl a díky velmi dobré obraně jak v poli, tak i na síti, se dotáhli až na rozdíl jednoho bodu. Za stavu 12:11 pro Brazilii se našim nepodařilo složit a Brazilci odskočili na rozdíl čtyř bodů. Tato ztráta se jim jíž nepodařila dotáhnout, a tak stav druhého setu opět 21:17, nyní však ve prospěch brazilského týmu.

kufa-nahled

hadrava-nahled V tie breaku se vedení přelívalo z jedné strany na druhou. Až do stavu 7:6 pro Brazilce, kdy při snaze poslat míč na druhou stranu sítě se Alváro Filho zranil a musel být přivolán lékař. Zápas se přerušil zhruba na 5 minut. Hned první balón šel na Alvara, aby se naši hráči podívali, jak je na tom. Alvaro ukázal, že je z jeho strany vše OK, a tak se Kufa s Hadravou vrátili k taktice vše na Barrose. Barros se v koncovce třetího setu vytasil s úspěšnými bloky a velmi dobrým servisem. Brazilská dvojice tak získala náskok tří bodů. Naši hráči bojovali, jak jen to šlo, ale rozdíl se jim nepodařilo stáhnout. Stav třetího setu 15:12 pro Brazilii.