Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 256 hráčů, z toho 17 je stále ve hře.

První vítězství v Polsku pro tým Hadrava/Kufa

2. 7. 2013, autor: Ben

Dnes se Jan Hadrava a Robert Kufa postavili ke svému prvnímu zápasu na světovém šampionátu v Polsku. Jejich soupeřem byl domácí tým Kadziola/Szalankiewicz, a tak to naši hráči neměli vůbec jednoduché. Publikum v Polsku je opravdu fantastické a své hráče žene dopředu. První set byl však hodně vyrovnaný, týmy se přetahovaly o každý bod. V koncovce pak polský tým odskočil na rozdíl dvou bodů a to se našim hráčům nepodařilo stáhnout, a proto výsledek prvního setu byl 21:19.

kufa-nahled

l-michal-kadziola-passes-the-ball-to-r-jakub-szalankiewicz-both-from-poland-nahled Polský tým se zaměřil na Roberta Kufu již od prvního setu a snažil se ho dostat pod tlak. To se jim dařilo v druhém setu po několika úspěšných blocích a naší si za stavu 9:7 vzali time out. Time out našim pomohl, hlavně Honza přispíval svými bloky, že se podařilo stáhnout ztrátu. Naši šli dokonce do vedení.  V koncovce pak ukazoval český tým svoji zbraň. Jan Hadrava několika úspěšnými bloky dával svému týmu náskok o 3 body. Tento rozdíl se polský tým snažil ještě stáhnout, ale opět jejich naděje ztroskotaly na českých bolocích. Stav druhého setu 21:19

V tie breaku naší začali velmi dobře. Hadrava dostal polský tým pod tlak, když dal dvě esa za sebou a vždy za pomocí pásky. To přineslo do polských řad hodně nervozity, která vyústila až v jeden odpískaný nečistý úder a Poláci si vysloužili až napomenutí. Toto byla voda na mlýn českého týmu, Hadrava dalším esem zvýšil opět na rozdíl třech bodů. Na toto frustrovaný tým z Polska nenašel recept. Kufa s Hadravou tak oslavili první vítězství, když v tie breaku vyhráli 15:12.