Dnes si na našem hřišti zahrálo 3 hráčů, z toho 1 je stále ve hře.

Souboj olympioniků ve finále!

1. 4. 2014, autor: Ben

Reportáž z Ideastav halové mistrovství České republiky 2014 kategorie muži.

O víkendu (29. – 30.3.2014) se uskutečnil souboj o titul halového mistra České republiky pro rok 2014. Turnaje se zúčastnila celá česká beachvolejbalová špička. Jedinou výjimkou byl Jan Hadrava, který je nyní tahounem v libereckém týmu. Stejně jako v ženském turnaji se v sobotu konala kvalifikace na nedělní hlavní soutěž. Do kvalifikace pak bylo přihlášeno 31 týmů, které bojovaly o pouhé 4 místa do nedělního šestnáctičlenného pavouka. Pro organizátory bylo velmi složité nasadit dvojice, jelikož opět proběhly velké změny téměř ve všech týmech. Dále se pak o titul chtěly poprat týmy, které hrály zimní ligu. Takže získat titul v tomto roce bylo asi nejtěžší ze všech ročníků.

foto-clanek-01-nahled
foto-clanek-02-nahled

Mezi čtyři nejlepší týmy postoupili Petr Beneš s Michalem Studničným, Martin Tichý s Martinem Davidem, Jindra Weiss s Michalem Koláčkem a Přemysl Kubala s Janem Dumkem. První semifinálovou dvojicí byl Beneš/Studničný proti Tichý/David. Martinové šli do zápasu jako favorité hlavně proto, že Petr s Michalem měli na svém kontě již jednu porážku. Tyto papírové předpoklady však vzaly za své. Hned v prvním setu, který byl od začátku vyrovnaný, si Petr Beneš s Michalem Studničným získávali jednotlivé bodíky. Rozdíl na konci setu byl o sedm bodů a Petr s MIchlaem získali první set poměrem 21:14. Na týmu Tichý/David bylo znát, že vývoj prvního setu je značně zaskočil. Druhý set publikum hnalo dvojici Martin Tichý a Martin David dopředu. Na jejich výkonu to bylo znát, avšak na výborně hrající dvojici Beneš/Studničný to nestačilo. Druhý set získává opět tato dvojice poměrem 21:16.

foto-clanek-03-nahled Druhou semifinálovou dvojicí byl nasazený tým číslo 1, Přemysl Kubala a Jan Dumek, proti nim nasazený tým číslo 8, Jindra Weiss a Michal Koláček. Začátek prvního setu opět dává pocítit favoritovi, že v tomto turnaji papírové předpoklady nic neznamenají. Jindra Weiss výborně hraje v poli a jeho partner Michal Koláček neskutečně řádí na síti. Tým Weiss/Koláček jdou do vedení o dva body. Na to však reaguje zkušený Přemysl Kubala a na jeho blocích končí nejeden útok. Do konce setu se týmu Kubala/Dumek podařilo otočit vývoj zápasu a získat první sadu ve svůj prospěch. 21:17 pro Kubalu s Dumkem. Druhý set opět Weiss s Koláčkem začali velmi dobře. Ovšem za stavu 3:3 se daří Kubalovi s Dumkem odskočit na rozdíl 3 bodů. Na tento vývoj reaguje tým Weiss/Koláček time outem. Po time outu se Jindra a Michal prezentují opravdu pestrými útoky. Střídají útoky jak na tři doteky tak i na dva. Jindra Weiss dokonce do svého repertoáru zařazuje velmi ojedinělý úder „prsty přes na druhou“. Přes vynikající výkon ze strany Weisse a Koláčka druhý set prohrávají 16:21.

foto-clanek-04-nahled Boj o třetí místo tak nastupuje Martin Tichý s Martinem Davidem a na druhé straně Michal Koláček a Jindra Weiss. U týmu Koláček/Weiss je znát velká únava. Hlavně proto, že museli projít opravným pavoukem na rozdíl od Tichého s Davidem. V prvním setu se Tichý a David ujímají vedení, díky několika přímím bodům ze servisu. Ač jsou oba týmy velmi vyrovnané, tak únava si vybírá svou daň a Weiss s Koláčkem prohrávají první set 14:21. Druhý set se Jindra s Michalem vydávají ze všech sil a bojují o každý balón. I na Martinovi Davidovi je znát, že má problém s pravým kolenem. Druhý set přes velké drama získává opět dvojice Tichý/David a získává tak třetí místo v turnaji.

foto-clanek-05-nahled Ve finálovém zápase se pak potkávají bývalí spoluhráči a olympionici Přemysl Kubala a Petr Beneš. Každý na opačné straně sítě. Přemek se svým partnerem a několikanásobným držitelem titulu Halový mistr České republiky Honzou Dumkem. Petr pak má po svém boku jednatřicetiletého Michala Studničného. Oba týmy se ze začátku zaměřují především na méně zkušené hráče na obou stranách. Ti však dávají jasně najevo, že tomu tak není. Oba týmy si výborně drží side out. Za stavu 14:13 Dumek dává eso, které následně potvrzují. Jan Dumek se tak drží na servisu až do stavu 19:13. Tento náskok si již zkušená dvojce udržela až do konce prvního setu. 21:15 pro tým Kubala/Dumek. Druhý set je opět velice vyrovnaný boj. Beneš a Studničný se dokonce dostávají do vedení o pár bodů. Oba týmy výborně servírují a Petr Beneš předvádí obětavou hru na hranici zranění. To všechno dostává diváky do varu a je tak skvělá atmosféra. V koncovce však opět dominuje dvojice Kubala s Dumkem a vyhrává druhý set 22:20.