Dnes si na našem hřišti zahrálo 32 hráčů, z toho 8 je stále ve hře.

Souboj generací na halovém mistrovství České republiky

25. 3. 2014, autor: Ben

Reportáž z halového mistrovství České republiky žen 2014.

Beach klub Pankrác opět hostil halové mistrovství žen. Tento rok se diváci museli obejít bez týmů, které mají ambice hrát turnaje světové série. Kolocová se Slukovou i Bonnerová s Hermanovou se připravují v zahraničí na nadcházející sezónu, ve které proběhne turnaj FIVB zde v Praze. Stejně tak chyběla Ostravská dvojice Žolnerčíková s Jakubšíkovou, která se připravuje ve Francii pod vedením Přemysla Kubaly. Nasazenou jedničkou tak byla halová mistryně z roku 2013 Šárka Nakládalová s Míšou Vorlovou.

report-01-nahled

První semifinálovou dvojicí byly Klára Zelinková s Karolinou Danilovičovou proti Elišce Gálové a Lence Grygarové, která se zhostila role partnerky Elišky místo zraněné Hanky Třešňákové. V prvním setu Eliška s Lenkou zaskočily sesterské duo a získaly set jasný rozdílem 21:6. Druhý set Karolína a Klára nechtěly dát tak snadno. Začátek setu byl hodně vyrovnaný až do technického oddechového time outu, kdy Gálová s Grygarovou odskočily na rozdíl několika bodů. Tento náskok si udržely až do konce setu. Skóre druhého setu se tak zastavilo na čísle 21:15 pro tým Gálová/Grygarová. Ty si výhrou 2:0 zajistily postup do finále, kam šly bez jediné porážky.

report-03-nahled Do druhého semifinále se probojovala obhájkyně titulu Šárka Nakládalová s Míšou Vorlovou. Proti této zkušené dvojici nastoupila devatenáctiletá Markéta Bendíková a o dva roky starší Tereza Vaňková, které byly nasazené až jako číslo 7. Mladé hráčky zaskočily nejen diváky svým postupem mezi čtyři nejlepší týmy, ale v první setu i Šarku s Míšou. První set získaly Markéta s Terkou v poměru 21:18. Druhý set však Šarka Nakládalová přidala na tvrdosti. Juniorky naladěné výhrou z prvního setu držely krok až do stavu 12:16, kdy se doslova zasekly. Od tohoto stavu se jim nepodařilo složit ani jeden balón a tak druhý set ztratily 12:21. Šlo se do třetího setu, který byl z obou stran velmi vyrovnaný. Oba týmy si držely side out. Avšak v koncovce se projevily zkušenosti Šárky a Míši. Po náročném utkání Šárka a Míša postoupily do finále.

report-02-nahled Zápas o třetí místo proti sobě nastoupily týmy Zelinková/Danilovičová a Bendíková/Vaňková. Oba týmy měly na svém kontě dvě porážky a museli tak projít opravným pavoukem. Na obou týmech tak byla znát značná únava. Oba týmy navíc dobře bránily své pole, a tak šly až na pokraj svých sil. Tereza Vaňková velmi dobře blokovala a zaznamenala několik úspěšných bloků. To však nestačilo na zkušené hráčky jako je Zelinková s Danilovičovou. První set zkušené duo získává 21:17. Druhý set byl hodně vyrovnaný a hráčky se snažily hrát hodně technicky. Za stavu 9:7 pro Bendíkovou/Vaňkovou přišel sporný míč, po kterém rozhodčí nařídil nový balón. Tato událost doslova nakopla mladé hráčky, které získaly druhý set ve svůj prospěch (21:18). Třetí set byl pro oba týmy doslova očistec. Štěstí se však přiklonilo na stranu Markéty a Terky, které díky několika "prasátkům" odskočily o několik bodů. Výhrou 15:11 ve třetím setu si tak Markéta Bendíková a Tereza Vaňková zajistily krásné třetí místo.

report-04-nahled Ve finále se pak potkaly halové mistryně pro rok 2013. Na jedné straně stála zkušená Šárka Nakládalová a proti ní její bývalá partnerka Eliška Gálová. Již při rozcvičení bylo znát, že nepanuje nějaká nevraživost. Hned po prvním servisu jdou oba týmy do každé výměny na 100%, ač je na obou týmech znát velká únava po náročném turnaji. V prvním setu Nakládalová s Vorlovou ukazují své zkušenosti a první set si připisují na své konto (21:15). I když v druhém setu Gálová s Grygarovou podaly opravdu velice bojovný výkon a ke konci odvrátily čtyři match bally, nestačilo to na opravdu velmi vyrovnaný výkon Nakládalové a Vorlové. Druhý set vyhrály 21:19 a výhrou 2:0 na sety potvrdily svou neporazitelnost v turnaji a získaly první místo.