Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 673 hráčů, z toho 17 je stále ve hře.

Deváté místo pro tým Žolnerčíková/Jakubšová

18. 1. 2014, autor: Ben

Včerejší první kolo se příliš nevyvedlo ani jednomu z českých týmů. Všechny tři dvojice prohrály se svými soupeři 2:0 na sety. Diana s Martinou nastoupily proti pátému nasazenému týmu z Ruska Motrich/Rudykh. Gálová s Třešňákovou proti Ksenia Dabizha a Yulia Abalakina také z Ruska. Jediný český pár, který nenastoupil v prvním kole proti domácímu týmu, byl Martin Tichý s Martinem Davidem. Ti však dostali na první kolo duo z Rakouska Christoph Dressler a Thomas Kunert.

galova-zolercikova-jakubsova-tresnakova-nahled

Martin Tichý s Martinem Davidem šli po prohraném zápase s Rakušany do opravného pavouka, kde čekali na svého soupeře. Ten vzešel ze zápasu Dziadkou/Vishneuski (Bělorusko) vs. Sekerci/Giginoglu (Turecko). Soupeřem našeho páru se tak stala třináctá nasazená dvojice z Běloruska. Duel o setrvání se odehrál až v pozdních večerních hodinách. První set se oba týmy praly o každý bod, ale našemu týmu se podařilo tento set získat ve svůj prospěch v poměru 23:21. Druhý set měla běloruská dvojce malinko navrch a tak vyzněl lépe pro ni (21:15 pro Bělorusko). Ve třetím setu Bělorusové pokračovali v dobré hře. Třetí set 15:11 pro tým z Běloruska. Náš pár tak končí na 13. místě.

Eliška s Hankou také museli podstoupit zápas o 13. místo. Zde jejich soupeřky byly Ukrajinky Elizaveta Sulima a Darya Udovenko. Stejně jako u našeho mužského páru byl první set bitva o každý bod. V tomto případě však konec prvního setu vyzněl lépe pro našeho soupeře. Ukrajinské duo vyhrálo v poměru 29:27. Těsná prohra se odrazila v setu druhém a náš pár i v tomto setu podlehl poměrem 16:21.

sandra-seyfferth-nahled Jediný tým, který si poradil v souboji o 13. místo, byl Žolnerčíková/Jakubšová. Ty sice první set prohrály s domácími sestrami Sviridovími. Avšak další dva sety byly v režii naší dvojice (21:18, 18:21, 9:15). Tímto vítězstvím si zajistili pokračování v turnaji a zápas proti sedmému nasazenému páru z Německa Kim Behrens a Sandra Seyfferth. Zde to bylo stejné jako v zápase o 13. místo. Tým, který vyhrál první set, následné prohrál další dva. Bohužel v tomto případě první set vyhrál náš český pár. Proto se Diana s Martinou loučí s Anapou na krásném 9. místě.